Sila šialenstva :

Zvláštna pozícia, definícia, následok, absolútna ignorancia, sólo pozícia, extrémna cesta, hlavne sa nevzdať, môže to byť zaujímavé, kreatívna zložka v mojej hlave. Je to zle, alebo naopak to pravé, každý koľko pochopí, vládze, plameň sa rozhorí. Obzory sa najprv rozostria, pomaly sa stratia, začnú sa rozplývať, nesmieš uhnúť od seba, potom sa zafarbia, inak sa vyjadria, začnú sa hýbať, krásou plytvať. Informačný pretlak, zdroj neznámy, naučil som sa neskrývať, nehanbiť, akceptovať svoju myseľ, nedalo sa inak, minulosť je mŕtva, nech žije táto chvíľa, moje Ja. Silné vyjadrenia, veľké podozrenia, túžba sa hrať, sebe samému sa smiať, veľa zdravej túžby, robiť kroky odvážnych, úplne sa nezblázniť. To nie je na smiech, to je vážna vec, každý blázon vie viac, ako sa javí, často sú slabí, zostanú sami, niekto ich musí podporiť, taký, čo chápe, čo majú v hlave, jeden z nich, silný ako Býk. Poctivé bláznovstvo, bytosť zameraná na dobro, test týchto vlastností, neustáli atak, súboj mystických bytostí, uhájenie princípov, zvyklostí tohto Sveta, ktorý je silný, šialene chýrny, vybájený. Nekonečné úvahy, duševný poplach, prievan, náhli záblesk svetla, zasekla sa nejedna veta, nejeden stroj, prišiel koniec, možno zlom, každopádne som v tom. Maximálne témy, mystické vnemy, intenzívne zážitky, potreba zmeny svojho Sveta, neoblomné, intenzívne sledovanie svetla, rozvoj svojho Ja. Spokojnosť je hlúpa, treba ju brať z ľahka, identifikovať ju inak, nájsť jej pravé miesto, čo nie, čo áno. V nespokojnosti je veľká sila, chceš viac, treba sledovať správny smer, ako uspokojiť svoje túžby, zdokonaľovať sa, nájsť ten pravý pokoj. Nenásilný, rozumný, odpor, spokojnosť ktorá má svoje dôvody, odraziť sa k iným témam, existenčným tézam. Skromná spokojnosť.

Keď vnímaš viac, musíš sa posunúť vyššie, aby si šiel v ústrety, musíš sa stať partner, dlho sú to preto súperi, majú svoje dôvody. Oberú ťa o ten kúsok slobody, čo si mal, hodia ťa do vody, buď sa utopíš, alebo nájdeš breh, možno ostrovček. Zistíš aký si, čo ti je sväté, za čo si ochotný bojovať, získaš hodnotu, pôjdeš cestou vývoja, postupná premena. Byť ten krásny blázon, ktorému nie je všetko jedno, ktorý je ochotný byť sa za ostatných, pokorný bojovník, bojovník svetla, pravdy, už na vždy.

Máme veľkú príležitosť, časom sa veci budú meniť, tajomno sa začne objasňovať sme súčasťou veľkého celku, bytosti dnešného veku. Je neskutočné tuná žiť, vnímať tento Svet, túto realitu, mať tú šancu, ten dar, nenechajme si ho vziať. Nezničme si to, zaslúžme si viac, počkajme na svoju chvíľu, na ten správny čas, potom prejavme to podstatné, obhájme si svoje duševno, dopracujme sa k tomu. K bodu premeny, transformácie, zlomu, našich bytostí, nášho Sveta.

Nech letíme, ako lúč svetla, nech sa ním staneme, dospejme k premene. Chcem, aby sme boli vyššie bytosti, harmonické, krásne, aby sme ctili kvalitné hodnoty, aby bol raz celí Svet taký, hodnotný a krásny, nech sa zmení, treba vyššie mieriť, podporovať zmeny, rozvíjať svoje vedomie, byť lepší, vyvíjať sa.

Riešiť to za čím sa skrýva hodnota, krása, hrať sa so svojimi zmyslami, prijímať výzvy, zostať bystrý, rozumný. Tento Svet je šialený, treba sa cez to presadiť, skrotiť to šialenstvo, ukľudniť svoju existenciu, sledovať správny smer. Zamier a strel.

Pridaj komentár