Zmyslové strádanie :

Spestrené vnímanie, musel si to chcieť, rozmysli si, čo privoláš, čo chceš, či ti to za to stojí. Ak vnímaš zostaň silný, zvládni všetko i nekonečné šialené peklo v pohybe, keď všetko žije, intenzívne existenčne sa hýbe, šialenstvo v pohybe. Ty si to chcel, už je jedno, že tak ďaleko si nevidel, už málo je moc, ďalej to bude, už len šok, mohutné, mystické, vibrujúce nekonečno, existenčné pohyby, prelínanie nekonečných energii. Mohutne vyjadrené nekonečné priestory, ľahko ťa to pohltí, vystraší, zničí, maximálne náročné, to si buď istý. Možnosť dozvedieť sa viac, nie je to však ľahké, Svet je obrovský a silný, môže sa ti urobiť, bytostne zle, keď uvidíš viac, nenechaj sa zmiasť, musíš to ustáť. Silné pochopiteľné prejavy, nekonečné priestory v ktorých sa vyskytuje všetko, mysliteľné i nemožné, všetky sily sú v pohybe, čo za tým je, taký je Svet. Nekonečné prúdenie, všetko je vyjadrené, vyprofilované, len to spoznať. Treba silno veriť, trebárs v absolútne dobro, ak si veríš. Tým známym sa mi nechce veriť, to bude samá temnota, ktorá nás chce opantať, odviesť od pointy, od zdroja, nehrajú čestne, prípadne nič nevedia. Hovoria málo, akoby nič, ani nevedeli, alebo my, si to tak nechceme predstaviť, reálne prezentovať, to je dobré, aspoň sme v kľude. Otázka, prečo nevidia Oni, ale Ja, aj mňa chceli verbovať a stále chcú, radšej prejdem nekonečnú temnotu, tu nie je úkrytu, nie je komu veriť, treba to zmeniť, individuálne, informovane, uvedomelo sa organizovať. Radšej sám, ako sa zapredať, skloniť hlavu, odovzdať sa hlúpemu davu, sledovať pokrivené hodnoty, prejavy, máš možnosť, sám sa vyjadri, vykukni z toho svinstva. Mainstreamové prejavy všetkého, všetkých, postupné hlúpnutie, deformovanie, nútenie do nezmyselných stanovísk, postojov, nie všetci nie sme za jedno. Deformácie celkom, tu nie je zatiaľ s kým súhlasiť, môže len tvoju cestu obohatiť, aj tak sa do toho bodu, budeš musieť vrátiť, sám sa si nájsť postoj. Individuálny pokrok, svoja cesta, možná inšpirácia, inak vždy individuálna ašpirácia, názor, postoj, každý žijeme svoj život, nedajme ho nikomu. Takto znie heslo do boja, každý za seba zodpovedá, je to ťažká, ale možno nekonečná cesta, preto si seba uchráň, ty to budeš žiť, nepomôže ti nik. Ostatný hľadajú aj tak cesty, ako pomôcť sebe, udržujú nás v duševnej biede, nikto nič nevie, vládne nám deštrukcia, úchylnosť, postav si cez to most, rešpektuj reálnu skutočnosť, Vesmírnu prítomnosť, svoju existenciu, svoju budúcnosť.

Zdá sa, že všetko spolu ladí, ak ti to nevadí, všetko ti sedí, kritizuj odlišných, snáď si už zvykli, že sú sami, oprite sa do nich, už to poznajú, zatiaľ hľadajú. Možno nájdu, možno krachnú, Svet na nás pripravil pascu, neviem, či sa dá uniknúť, mnohý by nezostali, už ani na chvíľu. Chcú uniknúť z tohto ľudského humusu, neviem či tento Svet, naša Zem má zmysel. Asi má, ale pre nás nič pekné, žiť v tejto biede v tupom systéme, nikto tu na nič neprišiel, ak prišiel, bol zničený, nesadol do tupého vývoja, provizórneho žitia, tento Svet inak ozaj nemá význam, nedá sa na to pozerať, niekto sa asi na tom zabáva, asi ten, koho je to vizitka. Sme asi, len potrava, pre toho, čo nechce viac, chce si nás dať, svoje stádo pásť, ako my na zvieratkách. Naša duša je jeho potrava, morálna poprava, tlmenie zmyslov, citov, zamykanie do slov, pestovanie prízemných tvorov. Možno má o nás záujem temnota, tá nás k sebe volá, často nastáva zhoda. Verím ale, že život nie je podraz, len to chce čas, podarí sa nám niečo nájsť, systém, spôsob, proces, aby sme žili dobre, aby sme uhájili to, ako to cítime po čom túžime. Zatiaľ sa učíme, hľadáme.

Boh je málo, slabý výraz, slabý názor pri šialenstve všade na okolo, silný by musel byť celok, nie bytosť, tých je veľa, rozoberajú si nás medzi seba. Tu vibrujú šialené energie, hmoty v nekonečných priestoroch, každá má svoju silu, svoje vyjadrenie, tie nikto neskrotí sú svojbytné, možno dobré, možno čisto zlé. Sú biele, čierne, pestrofarebné, mohutne vyjadrené. Hodnotné je nekonečné ťažké, ako tu na Zemi, musí sa rozvíjať zo situácie na situáciu, zo sekundy na sekundu. Aj to dobré je tvrdé, lebo je neskutočne silné, zladiť sa s dobrým, nie je jednoduché, isto tvrdá matematika, bolelo by to. Ťažko sa skryjeme, nájdeme slnečné, slobodné brehy, môžeme to skúsiť, mohutné existenčné prúdy, závratný, mohutný pohyb, mohutnej, možno antihmoty. Pre nás v tomto tele, ťažko vnímateľnej, toto teraz neunesieme, možno potom, ak sa zmení naša forma, keď všetko bude inak a nebude to tak zlé, ako niektorých varuje, či ako píšem. Toto je sila, ozaj nie nejaká pochybná zábavka, preto chcem varovať, nič nepríde, len tak. Tento Svet je jedno veľké varovanie, každá cesta niekam vedie, nikto tuná netrpí, len tak, nie je to rozprávka, ale ťažký hlavolam, doslova.

Nechcem hovoriť, že všetko bude krásne, ani si to nemyslím, snažím sa niečo vyjadriť, zároveň aj na niečo prísť, niečo tvoriť. Nemusím mať ani kúsok pravdy, to pre mňa nie je, ani úplne podstatné, považujem to za hľadanie, troška aj hrajkanie. Len chcem povedať, že tento Svet je silný, nemusí byť milosrdný, prajný k nám ľudom, ako si želáme, nevieme prečo tuná sme, aké máme určenie, poslanie, čo sa od nás chce.

Snáď nie je všetko, len zle a podrží nás to, snáď sme cenný, hodný zmeny, kvalitnejšej existencie, náš čas príde, všetko bude dávať vyšší zmysel, pre niečo si prišiel. Čas viacej vyjadrí, prejdeme zmenami, vedomie sa hýbe.

Miluj, odpúšťaj, pomáhaj. Je to na tebe, tvoj život, tvoja realita, tvoja voľba. Ak padneš začni znova, každá skúsenosť je dobrá, nenechaj sa zlomiť. Buď, aký chceš.

Pridaj komentár